METÓDY PRE ÚDRŽBU BRÁN

Chcete aby vám brána slúžila mnoho rokov? Uistite sa, že je správne chránená a udržovaná.

Moderné brány sú produkty, ktoré sú extrémne odolné a zaisťujú bezchybnú funkčnosť na dlhú dobu. Avšak, ako mnohé iné mechanické zariadenia, aj brány musia byť udržované v dobrom stave, ak chcete predĺžiť ich životnosť.

Spôsob poskytovania dodatočnej ochrany brány závisí na jej type. Posuvné brány a krídlové brány by mali byť ošetrované rozdielne. Dolu nájdete vysvetlenie ako sa správne starať o vašu bránu.

POSUVNÉ BRÁNY

V prípade posuvných brán, by ste mali skontrolovať stav produktu hlavne pred a po zimnej sezóne a samozrejme, vždy keď si všimnete nejaký problém v ich funkčnosti.

Údržba posuvnej brány začína skontrolovaním všetkých komponentov, či nie sú poškodené (napr. po náraze autom). Kontrola by mala zahrnúť skontrolovanie skrutiek (napr. či nie sú hrdzavé) a či pevne držia. Ak je nejaká z nich uvoľnená, opravte ju. To isté platí pre vodiace valce: mali by ste nahradiť vyšúchané valce čo najskôr.

Mali by ste mať na pamäti, že sneh, blato alebo rastliny môžu zabrániť bráne, aby stála vo vertikálnej pozícii. Tieto objekty musia byť odstránené z oblasti brány.

V neposlednom rade skontrolujte fotobunku a motor. Čistenie týchto dvoch elementov vám zaistí dlhšiu a funkčnosť bez závad. Tiež vymeňte batérie vo fotobunke, ktorá sa nachádza v konečnom stĺpiku (CR2 3V), aby ste neboli prekvapení, keď sa jedného dňa vybijú.

KRÍDLOVÉ BRÁNY

Údržba krídlových brán je oveľa jednoduchšia a nevyžaduje si toľko času ako u posuvných brán. V tomto prípade sa hlavne zameriame na vizuálnu kontrolu ochrannej vrstvy. Opravte ju ak vidíte nejaké mechanické poškodenie. Uistite sa, že skontrolujete pevnosť všetkých pántov, zámku, úchytky a zemnej skrutky v prípade dvojitej krídlovej brány.

Údržba vás veľa nestojí ale umožňuje vám značne predĺžiť životnosť vašej brány. Vyplatí sa venovať tomu váš čas.