MONTÁŽ POSUVNEJ BRÁNY: OPLATÍ SA UROBIŤ TO SVOJPOMOCNE?

Bol by odvážny kutil schopný zostaviť a namontovať posuvnú bránu svojpomocne? Odpoveď je áno ale nebude to jednoduchá úloha.

Veľa ľudí, ktorí majú vedomosti o výrobe stavebných produktov alebo majú talent sami si vyrobiť veci potrebné do domácnosti, sú ochotní zmontovať si veci svojpomocne alebo si dokonca vyrobiť panely, pletivo, či brány.  Betafence vždy podporovala nadšencov kutilstva a preto sa radi podelíme o naše znalosti o montáži vo výukových videách.

Situácia sa ale otočí v prípade inštalácie veľmi zložitých zariadení, ako sú napríklad konzolové posuvné brány. Táto úloha by radšej mala byť vykonaná špecialistami.

SAMONOSNÁ POSUVNÁ BRÁNA

Tento typ brán si nevyžaduje inštaláciu koľajnice do zeme ale namiesto toho potrebuje vyrovnávacie závažie. Je to kovová súčiastka na konci brány, ktorej veľkosť a váha musí byť prispôsobená parametrom celej brány.

Musíte vziať do úvahy nasledujúce veci: veľkosť brány (dĺžku a šírku), váhu profilu a výplň a tiež aj komponenty ako nájazdové kolieska. Taktiež musíte zahrnúť vplyv vetra. Ak sa pozemok nachádza vo veternej oblasti, potrebujete ťažšie a tým pádom aj viac stabilné vyrovnávacie závažie.

Je dôležité poznamenať, že pri kúpe alebo navrhovaní vašej brány by ste mali brať do úvahy dĺžku vyrovnávacieho závažia, pretože si vyžaduje extra priestor popri plote. Ak je vyrovnávacie závažie priveľmi dlhé, nemusí sa zmestiť do dĺžky pozemku.

POMOC OD PROFESIONÁLOV

Zmienené výpočty sú veľmi zložité a mali by si ich vziať na starosť stavební inžinieri. Keď poznáte požadované parametre, profesionáli vám precízne vypočítajú potrebnú veľkosť a váhu vyrovnávacieho závažia.  Ak to naozaj chcete urobiť svojpomocne, mali by ste použiť informácie (parametre) poskytnuté výrobcom brány.

Avšak, kvôli zložitosti procesu a riziku zlyhania, vám odporúčame, aby ste si posuvnú bránu nemontovali svojpomocne. Hotové brány, ktoré sú dostupné od uznávaných výrobcov iste uspokoja všetky zákazníkove očakávania a naviac zaistia bezpečnosť, ochranu a dlhovekosť produktu.