NAJLEPŠIE OPLOTENIE PRE ŠKOLU ALEBO ŠKÔLKU

Bezpečnosť detí je vždy prioritou pri takýchto projektoch. Je najlepšie použiť spoľahlivé a kvalitné riešenia.

V modernom svete plnom neistoty a násilia je odpoveďou: najpravdepodobnejšie áno. I keď tá najdôležitejšia funkcia ochrany oplotenia bude dosiahnutá v školách, ktoré sa nachádzajú v centrách miest a blízko rušných ulíc. Vo veľa dedinách a malých mestečkách, škôlky a školy boli postavené popri hlavných cestách. Deti by mohli pri nepozornosti ľahko vbehnúť do cesty.

ČO JE ÚČELOM OPLOTENIA?

V prípade škôl a škôlok, oplotenie hlavne stanovuje hranicu pozemku. Odkazuje ľuďom vonku: “Toto je škola. Neautorizovaným osobám vstup zakázaný”. Taktiež, deti a tínedžeri vnútri vedia, že vychádzanie za plot je porušením pravidiel školy. Pre obe skupiny, oplotenie je prvou bariérou, ktorá musí byť prekročená a to vyžaduje úsilie a znalosti.

POSTAČÍ PLETIVO?

Tkané pletivo ako je napríklad Resitor sa dá ľahko poškodiť. A s dávkou trpezlivosti ho môžete rozpliesť a vytvoriť dieru. Všetkým je nám jasné, aké kreatívne a inovatívne deti môžu byť.

Zvárané pletivo z rady Pantanet je robustnejšie, ale modely s tenším drôtom by mohli byť prestrihnuté záhradníckymi nožnicami.

Takže, aby sme zabezpečili ochranu škôl a škôlok, odporúčame použiť panely s horizontálnymi profilmi (Nylofor 3D) alebo ploché panely s dvojitými horizontálnymi drôtmi (Nylofor 2D).

Môžete tiež použiť pozinkovaný plot (Škôlka 24 v meste Bielsko-Biała), avšak, ak vyžadujete niečo elegantnejšie, hlavne pre predok školy, vyberte si pokryté panely (Medzinárodná vzdelávacia nadácia v meste Wrocław).

TROCHA SÚKROMIA

Ak sa škola alebo škôlka nachádza v obytnej zóne alebo v husto vyvinutej oblasti, mali by ste vziať do úvahy výplne. Ako v prípade škôlky “Dziecięcy Sad” v meste Gliwice. Antracitový Nylofor 3D plot obklopujúci vonkajšie ihrisko pre deti bol vybavený pásmi Screeno Line v podobnej farbe. To bráni ľuďom zo susedstva sledovať areál škôlky.

BRÁNY A VCHODY

Ak má škola svoje parkovisko, musíte zabezpečiť oplotenie s bránami. Posuvné brány ako Egidia alebo Robusta sú perfektným riešením (Hudobná škola v meste Sosnowiec). Avšak, ak nie je bokom žiadne miesto, kde by sa krídlo brány mohlo posunúť, môžete si vybrať automatizované dvojité otočné brány.

Pre tých, ktorí prichádzajú pešo, vyberte vchody, ideálne s elektrickým otváraním dverí (to zabezpečí, že je vchod dôkladne zatvorený po celú dobu). Dobrým nápadom je tiež použitie interkomu alebo video interkomu, ktorý vám umožní kontrolovať, kto môže vstúpiť na pozemok školy.