OCEĽOVÝ, ALEBO DREVENÝ PLOT ?

Drevené ploty sú možno vzhľadom príjemnejšie ale iba oceľové oplotenie vám poskytne všetko čo očakávate od produktu zabezpečenia domácnosti: dlhotrvajúcu ochranu a životnosť.

Drevo má najdlhšiu históriu ako materiál na oplotenie. Je jednoducho prístupné, častokrát najviac cenovo dostupné a taktiež veľmi príjemné na pohľad. Má oveľa viac bližšie k prírode ako oceľ a betón, drevo vytvára priateľský dojem a vyzerá ľahko. Dokonca by sa dalo povedať, že má dušu.

VÝHODY OCEĽOVÉHO OPLOTENIA

Avšak tu výhody dreva končia. Keď príde na dlhú trvácnosť a zabezpečenie, iné materiály, ako je napríklad oceľ, sú oveľa viac efektívnejšie.

Oceľové panely a pletivá majú v skutku dlhšiu životnosť ako drevo a sú odolné voči environmentálnym faktorom. Konkrétne, keď si vyberieme modely pokryté nehrdzavejúcimi vrstvami (čo je štandardom pre Betafence). To zabráni dokonca aj prudkým zmenám teploty a intenzívnemu dažďu pred poškodením oplotenia.

Stojí zato zmieniť, že takéto oplotenie si nevyžaduje častú údržbu. Raz ošetrené oceľové panely vám budú slúžiť po dlhé roky. Drevo, na druhej strane, musí byť ošetrené základnou farbou a pravidelne maľované, aby sa zachovali jeho vlastnosti a zaistila jeho dlhšia životnosť.

Kovové oplotenie je bezpečnejšie tým, že je oveľa ťažšie ho poškodiť a je jednoduchšie ho vybaviť dodatočnými ochrannými opatreniami. Príkladom takýchto opatrení môžu byť ostré hrany, ktoré bránia pred vniknutím na pozemok prelezením cez plot.

KOMBINÁCIA DREVA A OCELE

Je tu riešenie, ktoré kombinuje dlhú životnosť ocele s príjemným vzhľadom dreva. Výplne. Tento systém je založený na kovových paneloch, ktoré zabezpečujú dlhú výdrž a zabezpečenie. Panely plotov sú potom vyplnené drevenými doskami, ktoré oploteniu dodajú prírodný vzhľad.

Výplne zlepšujú vzhľad i súkromie. Iba ich musíte použiť okolo celého oplotenia, aby ste získali úplnú nepriehľadnosť a oddelili tak  váš pozemok od zvedavých okoloidúcich a susedov.

Takže, ak ste nadšencom dreva, naša kombinácia oceľových panelov a drevených výplní bude pre vás perfektným riešením.