PERMANENTNÉ ALEBO DOČASNÉ VÝPLNE OPLOTENIA

Chcete zabezpečiť permanentné súkromie okolo vášho domu alebo by ste radšej mali možnosť si to neskôr ešte rozmyslieť?

 

PREDNÉ OPLOTENIE

Predná časť plotu je väčšinou ukážkou vášho pozemku. Musí byť atraktívna, ale aj robustná.  A zväčša viete, ako by mala vyzerať, aby sa hodila k architektúre domu a jeho farbe. Pravdepodobne, ako väčšina, si vyberiete vertikálne alebo horizontálne palisády.

V závislosti na vašej potrebe súkromia, si vyberiete dosky rôznych šírok. Vysoký level súkromia vám zabezpečia široké horizontálne profily (oplotenie Horizen). Avšak, aby ste zdôraznili krásu vášho pozemku, použite tenké vertikálne profily (Barofor okrúhle alebo štvorcové panely).

Pamätajte si: Zmena štýlu a vzhľadu permanentného predného plotu si zvyčajne vyžaduje demontáž všetkých jeho elementov (vrátane zabetónovaných stĺpikov).

BOČNÉ OPLOTENIE

Niekoľko rokov dozadu bočným oploteniam dominovalo tkané pletivo (Resitor) a potom zvárané pletivo v rolkách (Pantanet). Nedávno začali byť populárne panely s 3D efektom (Nylofor).

Oplotenie, ktoré si vyberiete bude pravdepodobne závisieť na vzťahoch s vašimi susedmi. Vaše ranné rozhovory budú jednoduchšie s priehľadným pletivom alebo panelmi. Ale, ak má vaša záhrada byť v tichom a súkromnom mieste, nemusíte vôbec meniť oplotenie. Môžete jednoducho použiť plastové výplne. Môžu byť zasunuté do priestoru v oplotení vertikálne (Screeno Line pásiky) alebo zapletené horizontálne (Colorado páska).

Top tip: Level súkromia závisí od vašej kreatívnej predstavivosti. Môžete umiestniť pásiky alebo pásky na každú druhú, tretiu, štvrtú, atď. štrbinu, a tak zvyšovať priehľadnosť oplotenia.

VYMENITEĽNÉ OPLOTENIE

Ak viete, že vás určité veci časom omrzia a máte radi zmeny, zvážte inštaláciu gabiónových stien PetraZen alebo Zenturo. Vonkajšie panely zostanú také isté, ale môžete čas od času zmeniť ich výplne (rôzne farby kameňov, vulkanické kamene alebo sklo). V závislosti na veľkosti výplňových elementov, dosiahnete rôzne levely súkromia a tlmenia hluku.