PLOT SO ZÁKLADMI

Plánujete si zaobstarať plot so základom? Pozrite sa na dostupné možnosti, ktoré vás potešia atraktívnou a stabilnou štruktúrou.

Prečo je vôbec dobré mať základy?

I keď ani pletivo ani palenové oplotenie nevyžaduje základy, tento prvok sa môže ukázať ako nevyhnutný v mnohých situáciách. Po prvé, príde vhod ak máte psa, ktorý trávi mnoho času v záhrade. Vďaka základom pes nebude schopný podhrabať sa popod plot a tak utiecť z vašej záhrady.

Základy budú tiež užitočné ak sa záhrada Vášho suseda nachádza v inej výške ako Vaša. Stena ochráni Váš majetok pred zosuvom čiastok pôdy z pozemku vášho suseda na ten váš.

Okrem toho, základy môžu stabilizovať a zosilniť Váš plot pokiaľ ho umiestňujete na pôdu, ktorá je nerovnomerná.

DVA TYPY ZÁKLADOV

Základ pre plot môže byť urobený dvomi spôsobmi: ako betónový pás alebo použitím betónových blokov. Výber ktoréhokoľvek z nich tiež určuje typ stĺpov, ktoré budete musieť použiť na inštaláciu.

V prípade hotových betónových blokov potrebujete oceľové stĺpiky, ktoré sa budú plniť betónom. Sú umiestnené priamo do zeme medzi jednotlivými blokmi. Na druhej strane, betónový pás umožňuje používať oceľové aj betónové stĺpiky. V tomto prípade sú základy súvislou štruktúrou a stĺpiky sú priamo inštalované do nej. Ďalším riešením je postaviť betónový stĺp, do ktorého sa namontujú panely. Vzhľad oplotenia je potom podobný písmenu “U”, čo zároveň dodá Vašej nehnuteľnosti výnimočný vzhľad.

Všetky typy základov zvyšujú stabilitu oplotenia a predstavujú ďalší prvok, ktorý zdôrazňuje celú štruktúru. Takže sa môžete rozhodnúť, či budete mať základy bez ohľadu na štruktúru Vašej nehnuteľnosti, na ktorej je postavený Váš dom.