POROVNANIE GABIÓNOVÝCH STIEN: ZENTURO A PETRAZEN

Čo je rozdielne a čo majú spoločné? Ktorý model by ste si mali vybrať, aby ste boli s vašim oplotením maximálne spokojní?  Tu sú kľúčové vlastnosti gabiónových stien od Betafence.

Gabiónové steny, ktoré už dlhšiu dobu máme v ponuke si stále získavajú väčšiu obľúbenosť. Ich hlavnou výhodou je, že vyzerajú originálne, čo je ešte doplnené o pocity bezpečia a súkromia.

Tento rok sme pridali nový model, ktorý nazývame PetraZen k už existujúcemu modelu gabiónových stien Zenturo. Riešenie je založené na podobnom koncepte ale poskytuje nové možnosti, ktoré predchádzajúci model nemal.

SPOLOČNÉ VLASTNOSTI

Začnime s tým čo majú spoločné. Obe gabiónové steny sú vyrobené z dvoch panelov pripevnených na svoj stĺpik.  Zenturo steny sú pripevnené na Zenturo stĺpy, kým PetraZen majú za základ panelu Nylofor F. Toto nie je náhoda, keďže oba modely sú nevýrazné a umožňujú použiť široký výber výplní.

Ohľadom výplní, oba modely môžu byť vyplnené skoro hocijakým materiálom. I keď sú kamienky tou najobľúbenejšou výplňou, môžete pokojne použiť sklo, drevo alebo kôru. Čo je najdôležitejšie, keď už raz panely vyplníte, nemusíte materiál výplne vymeniť, jedine ak sa zmení vaša chuť alebo vaša predstava o oplotení.

Oba modely Zenturo i PetraZen, môžu byť použité viacerými spôsobmi. Steny perfektne poslúžia ako hlavný element oplotenia namiesto panelov, ako roh alebo ako predeľujúca stena vo vašej záhrade, ktorá napríklad oddeľuje kompost alebo miesto pre gril.

Oplatí sa zdôrazniť aj protihlukové vlastnosti gabiónových stien. Použitie gabiónových stien popri celom oplotení, urobí z vášho pozemku oveľa tichšie miesto. Dokonca i keď sa nachádza na rušnej ulici.

PETRAZEN INOVÁCIE

Pri navrhovaní stien PetraZen, sme chceli zvýšiť množstvo dostupných možností úpravy. A preto je tou najdôležitejšou inováciou možnosť spojiť úseky pod akýmkoľvek uhlom, nie len pod uhlom o 90 a 180 stupňoch, ako to bolo predtým.  Výsledkom je, že línia oplotenia môže byť sofistikovanejšia a upravená na váš terén.

Oba modely gabiónových stien sú perfektné pre tých, ktorí si cenia originálne a inovatívne vzhľady oplotenia, tak nechajte vaše potreby rozhodnúť vo výbere produktu.