STAŇTE SA TVORCOM VLASTNÉHO OPLOTENIA

Ak radi vytvárate svoje vlastné veci, PetraZen alebo Zenturo Super gabiónové steny vám umožnia rozprestrieť krídla vašej predstavivosti. 

 

ÚŽASNÝ KAMEŇ

Základným materiálom pre výplň gabiónových stien je kameň v rozdielnych formách: kamene, okruhliaky alebo dlažobné kocky. V stavebninách nájdete veľa typov, z ktorých si môžete vybrať. Dokonca sú dostupné viaceré odtiene a farby. Ak si vyberiete kontrastné farby ako je biela a šedá alebo červená a zelená a naaranžujete ich vo vrstvách, získate veľmi zaujímavý vzor.

Tip 1: Nezabudnite skontrolovať vnútornú plochu vašich gabiónových stien. Inak riskujete zakúpenie kameňov, ktoré sú príliš malé a vypadnú z gabiónovej steny.

Tip 2: Zaujímavý efekt získate vytvorením vrstiev s rozdielnou hrúbkou a opakovaním vzorov na vrchu a spodku oplotenia.

VÔNE LESA

Sú dostupné viaceré výplňové materiály… Vaše oplotenie bude vyzerať úžasne, ak ho vyplníte rovnomerne uloženými kúskami kmeňa stromu. Rôzne priemery kmeňov vôbec nenarušia vzhľad kompozície. Stenu tiež môžete vyplniť kôrou rôznych farieb, ale majte na pamäti, že kúsky kôry musia byť dostatočne veľké.

Tip 3: Tento typ výplne je menej trvanlivý. Musíte vziať do úvahy, že poveternostné podmienky budú mat vplyv na vzhľad steny a bolo by vhodné zvážiť výmenu výplne.

ŽIARIVÉ SKLO

Určite dosiahnete dych-berúci efekt, ak do vášho gabiónu umiestnite vrstvu sklenených kúskov. Môže to byť odpad zo sklární, ktorý je tiež dostupný v stavebninách. Kúsky skla môžu byť rôznych farieb: od bielej ku žltej alebo dokonca modrej. Ak do vrstvy skla namontujete LED osvetlenie, vaše oplotenie pritiahne pozornosť ľudí aj v noci..

Tip 4: Použite vrstvy skla ako vložky o malej šírke. I keď je veľmi pekné, sklo je väčšinou oveľa drahšie ako iné výplne. 

CENY OPLOTENIA

Oceľový rám pre gabiónové steny nie je oveľa drahší ako štandardný panelový plot (stĺpy základne môžu mať väčší profil a navyše majú druhý panel, ktorý poskytuje miesto pre výplň). Hlavná časť vášho finančného rozpočtu je cena kameňa alebo iného materiálu.

Tip 5: Pri kontrole cien možných použiteľných výplní si vždy zapíšte ceny, aby ste si ich neskôr mohli porovnať. Niekedy môžu byť rozdiely medzi cenami jedného druhu kameňa s iným veľmi veľké.

Tip 6: Ak je váš rozpočet obmedzený, zvážte vyplnenie vašej gabiónovej steny lacnejším kameňom s malými tenkými vrstvami drahšieho kameňa inej farby alebo kúskami skla.