VHODNÉ RIEŠENIA PRE MESTSKÉ OPLOTENIE

Mestské oplotenie nielenže umožní oddeliť oblasti od chodníkov a ciest ale tiež pozitívne ovplyvní ich atraktivitu.

Panely a siete použité vo verejných priestranstvách sú zväčša zamerané na trocha iné účely než sú oplotenia domov alebo pozemkov. Ich hlavným účelom nieje zaistenie maximálnej bezpečnosti, i keď to je tiež dôležité, ale oddelenie priestorov.

 

Mestské oplotenia sú zväčša postavené okolo parkov, ihrísk, námestí a okolo verejných budov. Produkty, ako sú napríklad gabióny, sú súčasťou krajinnej architektúry a vďaka nim je daná oblasť krajšia.

Tu sú najpopulárnejšie riešenia od Betafence používané vo verejných oblastiach.

PLOT NYLOFOR MESTSKÉ PANELY

Jeden z modelov Nylofor bol špeciálne navrhnutý pre mestské oblasti. Je vyrobený zo zváraných panelov upevnených na trojuholníkových stĺpoch a na hornej strane má mantinel, ktorý chráni okoloidúcich proti zachyteniu sa alebo porezaniu sa. Je obľúbený ako oplotenie pre parky ale aj pre električkové trate.

PANELY OPLOTENIA BAROFOR

Silná stránka tohto modelu je jeho elegantný trendy vzhľad, zakončený jemným oblúkom vo verzii Deco. Toto riešenie je perfektné na oplotenie ihrísk, pretože nemá žiadne ostré alebo vyčnievajúce hrany. Priemyselné i komerčné sídla využívajú modely Square s diamantovým prierezom, ktorý bráni prelezeniu cez plot.

NYLOFOR 2D SUPER OPLOTENIE

Tento typ panelov je použitý hlavne na miestach, ktoré si vyžadujú extra ochranu proti neoprávnenému vniknutiu. Plot zabezpečuje ochranu vďaka jeho silnej masívnej štruktúre a dvojitým horizontálnym tyčiam. Nylofor 2D Super panely boli použité v mestskom parku v Bialsko-Bialej.

GABIÓNY

I keď sú gabióny používané ako elementy oplotenia, mestským oblastiam viac prinesú úžitok samostatné gabiónové steny, ktoré jemne oddelujú parky od ostatných oblastí. Vďaka ich vlastnostiam môžu byť použité proti zvažovaniu sa a zosuvom pôdy v zelených plochách a naviac ich štýlovo dopĺňať. Navyše, gabióny môžu byť použité na postavenie lavičiek v parku. Všetko čo musíte urobiť je upevniť drevené dosky na hornú stranu gabiónu. Takýto koncept využitia gabiónu bol použitý architektmi parku Góra Cyranowska v meste Mielec.